ورود کاربر

نوار ابزارها راه دیگری برای دسترسی سریع به اعمال تکراری است. برای مثال، شما می توانید رویه های تکراری یا ایجاد نمودار و چارت را با کلیک دکمه ای در نوار ابزار انجام دهید. برای این کار:

- از نوار منوی برنامه، مسیر زیر را انتخاب کنید:

View > Toolbars > Customize...

اینکار موجب نمایش یافتن دیالوگ نمایش نوار ابزار (Show Toolbars) برای پنجره جاری می شود.

 

تجزیه و تحلیل آماری | پایان نامه | پروپوزال

- از لیست Window گزینه Data Editor را انتخاب کنید.

- روی New کلیک کنید.

- در دیالوگ Toolbar Properties نام My Toolbar را برای نوار ابزار جدید تایپ کنید.

تجزیه و تحلیل آماری | پایان نامه | پروپوزال

- چون قرار است این نوار ابزار فقط در پنجره ویرایشگر داده ظاهر شود، تیک سایر پنجره ها را بردارید.

- حال دکمه Edit را کلیک کنید تا پنجره ویرایش نوار ابزار باز شود:

آموزش سطح میانه نرم افزار IBM-SPSS 23

- از لیست Categories گزینه Data را انتخاب کنید.

- از لیست Tools گزینه های Split file و Select Case را به روی نوار ابزار پایین دیالوگ درگ کنید.

- حال طبقه Analyze را از Categories انتخاب کنید.

- آیتم های Descriptive Statistics Frequencies و Descriptive Statistics Crosstabs را به نوار ابزار پایین دیالوگ درگ کنید (این اقلام فقط زمانی فعال هستند که گزینه پایه آماری موجود باشد).

علاوه براین، می توانید نوار ابزاری با آیتم های دلخواه درست کنید که فایل دستور فرمان، برنامه دیگر یا اسکریپتی را اجرا کند.

- روی New Tool… در سمت راست بالای دیالوگ کلیک کنید تا دیالوگ New Tool باز شود.

- در جعبه متن Label نام Create Data را تایپ کنید.

آموزش سطح میانه نرم افزار IBM-SPSS 23

 

- به عنوان نوع عملکرد، Syntax را انتخاب کنید.

- دکمه Browse را کلیک کرده و به پوشه Samples در محل نصب برنامه رفته و فایل CreateData.sps را انتخاب کنید.

ابزارهای ایجاد شده توسط کاربر در لیست Categories دیالوگ ویرایش ابزار، در بخش User-Defined ظاهر می شوند. در ویرایشگر منو نیز همانند ویرایشگر ابزار، منوهای ایجاد شده توسط کاربر در این طبقه قرار می گیرند. بنابراین در دیالوگ ویرایش نوار ابزار و در طبقه User-Defined، ابزار Create Data را بر روی نوار ابزار پایین دیالوگ درگ کنید.

آموزش سطح میانه نرم افزار IBM-SPSS 23

توجه: اگر درس قبلی مبنی بر ایجاد منوی دلخواه را انجام داده باشید، حال در User-Defined در قسمت Tools دو بار Create Data را خواهید داشت. اما در این دروس هر دو ورودی یک کار را انجام می دهند، پس مهم نیست که کدامیک را انتخاب و درگ می کنید. اما اگر هر دو یک کار را انجام ندهند، بایستی با نام مشخص تر نامگذاری شوند. در جایی که وظیفه ابزار و منوی دلخواه یکسان است، نیازی به تعریف مجدد نیست و می توان یکی از آنها را در نوار ابزار برای انجام هر دو کار قرار داد.

- یکی از اقلام اضافه شده به نوار ابزار پایین دیالوگ ویرایش نوار ابزار را انتخاب کرده تا دکمه Change Image فعال شود و روی آن کلیک کنید و سپس تصویر دیگری برای آن انتخاب کنید تا به راحتی قابل تشخیص باشد.

- در این مثال ما از تصویر RunButton.jpg از پوشه مثال های برنامه استفاده کردیم.

بعد از تغییر تصویر دکمه Continue و سپس Ok دیالوگ نمایش نوار ابزار را بزنید تا دیالوگ ها بسته شوند.

حالا نوار ابزار جدید شما در پنجره نمایشگر داده ظاهر می شود.

آموزش سطح میانه نرم افزار IBM-SPSS 23

اگر از ابزار Create Data استفاده کنید، کلیک این دکمه موجب اجرای فایل دستور فرمان CreateData.sps خواهد شد، که وظیفه آن ساخت یک فایل داده با 20 متغیر و 100 مورد (سطر) است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com