ورود کاربر

دانش اخلاقي و قانوني براي پرستاران

SHIRLEY GARICK

انگيزه فصل

«بخشش و عدالت تعادل ترازوي عدالت هستند، اگر بخشش كم شود سپس عدالت مستولي مي شود.»

Anonymous

اهداف فصل

در پایان این فصل فراگیران بایستی بتوانند:

 

- بنيادهاي قانوني را بحث كند.
- حيطه هاي عمومي قانون را توصيف كند.
- تفاوت قانون مدني و قانون جنايي را شرح دهد.
- اخلاق را تعريف كند.
- اصول و نظريه هاي اخلاقي را توصيف كند.
- رابطه متقابل بين قانون و اخلاق را شرح دهد.

درك و فهم مسائل قانوني و اخلاقي درگيري در حرفه پرستاري براي تمامي پرستاران، بخصوص رهبران و مديران پرستاري حياتي مي باشد. مسائل قانوني و اخلاقي از جهات زيادي به هم بافته شده اند، اما دو كليت متمايز از افكار و عملكردها هستند. اخلاقيات و قوانين هر دو از ارزش هاي اجتماعي ريشه مي گيرند. اخلاق شاخه اي از فلسفه است كه در برگيرنده تصريح «بايدها» و «نبايدهاي» افراد و اجتماع مي باشد. تصميم گيري اخلاقي مستلزم انتخابي متمايز بين گزينه هاي نامطلوب و ناخواسته است. الگوريتم هاي اخلاقي به راهنمايي اين تصميمات توسط نگاه كردن به ابعاد چندگانه موقعيت تحت بازنگري، كمك مي كنند. از طرف ديگر، قانون توسط حكومت مركزي يا ايالتي، موسسات اداري، يا دادگاهها تدوين شده، تا مرزهايي براي رفتارهاي اجتماعي مشخص شود. فرآيند قانوني بطور مداوم قانون را از هر دوي جنبه هاي قانوني و اخلاقي مورد سئوال و بحث قرار مي دهد.

براي تصريح سردرگمي هايي كه اغلب در رابطه با اخلاق و قانون وجود دارد، مهم است اخلاقياتي كه با «بايدها و نبايدها» سروكار دارند كه به رفتار يا اقدامات يك فرد بستگي دارند را مشخص كنيم. اخلاقيات همچنين با اين سئوال كه چرا بعضي اقدامات شايسته سرزنش هستند در حاليكه بعضي اقدامات نيستند، سروكار دارد (فراي و ويتچ ، 1992). قانوني بودن اين گزينه ها هميشه يك ملاحظه قوي است كه بايد در زمان تلاش براي حل مسائل دشوار اخلاقي لحاظ شوند. مشكلات اخلاقي مكرراً در محيط مراقبت بهداشتي رخ مي دهند، و اغلب بيان كننده مسئله مرگ و زندگي هستند. رهبران پرستاري بايستي آمادگي رفع و رجوع اين مسائل را داشته باشند تا بتوانند اعضاي ستادي پرستاري خود را راهنمايي كنند. در اين فصل جنبه هايي از سيستم قانوني كه بايستي رهبران پرستاري با آن آشنا باشند را در نظر گرفته و سپس بنيادهاي اخلاقي و تصميم گيري اخلاقي در پرستاري را بحث خواهيم كرد. (کد دریافت مطلب: doc: 110100-9 ، فایل pdf : 110100-10).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com