ورود کاربر

خصیصه های زیادی در این برنامه وجود دارد که برای صرفه جویی در زمان می توان از آنها استفاده کرد، زمانی که تجزیه و تحلیل داده انجام می شود، بویژه در صورتی که اینکار به طور مستمر و ر روی داده های یکسان یا یک مجموعه داده مشابه انجام می شود.

همراه با هر فایل داده یک فایل فرا داده (metadata) ذخیره می شود که حاوی اطلاعات خصیصه های فرا داده از قبیل برچسب متغیرها و نام متغیرها، تعریف داده های مفقودی و غیره است.

بطور معمول، در هر بار که یک فایل داده جدید ساخته می شود، این خصیصه ها بایستی مجدداً تعریف شوند. برای صرفه جویی زمان، می توانید تنظیمات متغیر را از فایل داده ذخیره شده قبلی کپی کنید. این پروسه از طریق کپی کردن ویژگی های متغیرها و فایل داده از یک فایل به مجموعه داده فعال جاری انجام می شود.

می توان از این روش در موارد زیر استفاده نمود:

- ایجاد متغیرهای جدید در مجموعه داده جاری براساس متغیرهای موجود در یک فایل داده خارجی

- اعمال ویژگی های متغیرهای یک فایل داده خارجی به متغیرهای همنام در مجموعه داده فعال جاری

- اعمال ویژگی های منتخب متغیر از یک متغیر در فایل داده خارجی به متغیر هدف در مجموعه داده فعال جاری

در این مثال، ما با یک فایل داده شروع می کنیم که حاوی چند متغیر است، اما متغیرهای آن تعریف نشده است.

- از منوی فایل گزینه های File > open > Data… را انتخاب کنید.

- فایل smalldemo.sav را باز کنید (در پوشه مثال های برنامه موجود است).

- در حال حاضر پنج متغیر در این فایل دارای ویژگی های پیش فرض برنامه هستند.

- از نوار منوی پنجره ویرایشگر داده گزینه Data و سپس زیر منوی Copy Data Properties… را انتخاب کنید.

- ویزارد Copy Data Properties ظاهر می شود. گزینه An external IBM SPSS Statistics را انتخاب کرده و Browse را بزنید. دیالوگ استاندارد باز کردن فایل ظاهر می شود.

- فایل demo.sav را باز کنید.

- دکمه Next را کلیک کنید. صفحه دوم دیالوگ ظاهر می شود.

تجزیه و تحلیل آمار پایان نامه | پروپوزال

- گزینه Apply properties from selected source dataset variables... را انتخاب کرده و تیک گزینه Create matching variables in the active dataset.... را بزنید.

- در لیست هر متغیر مورد نظر را انتخاب کرده و سپس با گرفتن دکمه Ctrl تمامی متغیرهای فایل را انتخاب کنید.

- دکمه Next را کلیک کنید.

- در صفحه بعد دیالوگ، ویژگی های مورد نظر برای متغیرها را انتخاب کنید.

تجزیه و تحلیل آمار پایان نامه | پروپوزال

 

برای مقایسه متغیرهای موجود در دو فایل (متغیرهای هم نام و هم نوع)، می توانید از برچسب های Replace یا Merge استفاده کنید. اگر مجموعه داده فعال دارای برچسب داده تعریف شده باشد، گزینه Replace همه برچسب های مقادیر موجود را برای همسانی حذف کرده و با برچسب داده موجود در فایل خارجی جایگزین می کند. اما اگر از قبل برچسب مقدار داده تعریف نشده باشد، این گزینه تفاوتی ایجاد نمی کند.

- دکمه Finish را کلیک کنید تا ویزارد بسته شده و ویژگی های مورد نظر از فایل داده خارجی به فایل داده جاری کپی شود.

- می توانید در برگه Variable View نمایشگر داده فعال (جاری) تغییرات و ویژگی های کپی شده را مشاهده کنید.

اولین چیزی که متوجه خواهید شد، افزایش تعداد متغیرهای موجود در فایل داده جاری است که قبلا پنج متغیر داشت. تمامی متغیرهای انتخاب شده از فایل داده خارجی به فایل داده جاری کپی می شوند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com