ورود کاربر

در برنامه SPSS v23 شما می توانید با استفاده از دامنه وسیعی از توابع آماری، متغیرهای جدیدی براساس معادلات خیلی پیچیده ایجاد نمایید. هرچند در این بحث ما فقط به محاسبه متغیرهای جدید آسان می پردازیم که به صورت تفاوت بین مقادیر دو متغیر محاسبه می شود.

در این مثال از فایل demo.sav استفاده می شود که در پوشه مثال های برنامه وجود دارد. اما این فایل حاوی متغیری برای سن پاسخ دهندگان در زمان شروع شغل خود نیست. بنابراین ما متغیر جدیدی می سازیم که نشانگر تفاوت بین سن جاری شرکت کنندگان در مطالعه و تعداد سال هایی است که به شغل خود مشغول هستند، که بطور تقریبی سن شروع شغل را نشان می دهد.

- از نوار منوی پنجره ویرایشگر داده، گزینه Transform و سپس Compute Variable… را انتخاب کنید.

- در جعبه متن Target Variable متغیر jobstart را انتخاب کنید.

- برای متغیر Source Variable نیز متغیر Age in years را انتخاب کنید و روی دکمه پیکان کلیک کنید تا به جعبه متن Numeric Expression منتقل شود.

- روی دکمه تفریق (-) در بخش محاسبه کلیک کنید (یا دکمه – در کیبورد را بزنید).

- حال Years with current employer [employ] را انتخاب کرده و روی دکمه پیکان کلیک کنید تا به لیست عبارات کپی شود.

تصویر دیالوگ محاسبه متغیر جدید

تجزیه و تحلیل آمار پایان نامه | پروپوزال

توجه: در انتخاب متغیر صحیح دقت کنید زیرا ممکن است نسخه طبقه ای از همان متغیر نیز در فایل داده وجود داشته باشد مثل همین مثال، که چیزی نیست که مد نظر شماست.

- حال دکمه Ok را بزنید تا متغیر جدید محاسبه شود.

متغیر جدید در پنجره نمایشگر داده نمایش داده می شود. این متغیر آخرین ستون از برگه Data View از پنجره نمایشگر داده و آخرین سطر از برگه ویرایش متغیرها (Variable View) را به خود اختصاص می دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com