ورود کاربر

گرچه نموداری در صفحه پیش نمایش وجود دارد، اما کامل نیست و هیچ متغیر یا آماره ای برای آن ارائه نشده است. متغیرها را از طریق کشیدن و رها کردن در سطر یا ستون نمودار مشخص می کنیم. متغیرها را باید در ناحیه درگ محور x و y رها کنید اما تنها متغیر X- axis? الزامی است و با توجه به نوع نمودار ممکن است متغیری برای Y-axis? نیز لازم باشد. مثلاً اگر لازم باشد که از آماره های مربوط به یک متغیر دیگر مثل میانگین حقوق در محور Y استفاده کنید.

در این مثال ما می خواهیم نمودار میله ای رسم کنیم که میانگین درآمد را برای هر طبقه ای از رضایت شغلی نشان دهد، بنابراین هر دو منطقه درگ باید با متغیر پر شوند. برای محاسبه میانگین، بایستی یک متغیر طبقه ای در محور X و یک متغیر رتبه ای در محور Y گذاشته شود.

در نمودار ساز برنامه سطح اندازه گیری متغیرها مهم است. در این مثال ما از متغیر رضایت شغلی در محور x استفاده می کنیم. هرچند آیکون (به شکل خط کش) پشت نام متغیر نشانگر سطح اندازه گیری است که به صورت رتبه ای تعریف شده است. بجای برگشتن به عقب و تغییر نوع متغیر در برگه تعریف متغیر ویرایشگر داده برنامه، می توان به طور موقت از نمودار ساز استفاده کرد.

در لیست متغیرها روی متغیر Job satisfaction کلیک راست کرده و گزینه Ordinal را انتخاب کنید. سطح اندازه گیری ordinal مناسب است زیرا طبقه ای است و طبقه های رضایت شغلی را نشان می دهد. به آیکون کنار اسم متغیر دقت کنید که بعد از این عمل تغییر می کند. حالا آن را به ناحیه درگ X-axis? کشیده و رها کنید.

ناحیه درگ y به طور پیش فرض برای آماره های شمارشی است. اگر می خواهید از آماره دیگری استفاده کنید (مثل درصد یا میانگین)، می توانید به سادگی آن را تغییر دهید. ما در این مثال از آماره میانگین استفاده می کنیم اما برای تغییر به صورت زیر عمل می شود.

روی Element Properties کلیک کرده تا پنجره ویژگی های عناصر باز شود (شکل زیر)

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

این پنجره امکان تغییر خواص عناصر نمودار را می دهد. این خواص شامل ویژگی های گرافیکی و محورهای نمودار است. یکی از عناصر را از لیست Edit properties of list انتخاب کرده و ویژگی مربوط به آن را تغییر می دهیم. مثلاً در تصویر عنصر Bar1 انتخاب شده و آماره آن به Count تغییر داده شده است. این لیست کشویی شامل آماره های خاصی است که برای نمودار انتخاب شده قابل اعمال است. متوجه باشید که نمایش بعضی از آماره ها در این لیست منوط به انتخاب شدن متغیر محور y از قبل است. اگر این ناحیه درگ خالی باشد، آن آماره ها نمایش داده نمی شود. در مثال، ما در دیالوگ نمودار ساز متغیر Household income in thousands را برای ناحیه درگ Y-axis? انتخاب کرده و سپس در لیست خواص، آماره میانگین را انتخاب می کنیم.

اضافه کردن متن

در این برنامه امکان اضافه کردن عنوان نمودار و پاورقی نمودار وجود دارد. برای اینکار روی برگه Titles/Footnote در دیالوگ نمودار ساز کلیک کرده و گزینه Title 1 را تیک می زنیم (شکل زیر).

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

حال عنوان نمودار به صورت T1 در canvas ظاهر می شود. در پنجره Element Properties، گزینه T1 را از لیست ویرایش انتخاب می کنیم. یک جعبه متن ظاهر می شود که متن عنوان نمودار در آن تایپ می شود (شکل زیر)

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

حال دکمه Apply را بزنید تا متن موجود در جعبه متن Content بجای T1 در canvas ظاهر شود.

رسم نمودار

حال در دیالوگ نمودار ساز برنامه دکمه Ok را بزنید.

پس از انجام تنظیمات و زدن دکمه Ok، نمودار میله ای با تنظیمات مورد نظر در پنجره خروجی برنامه ظاهر می شود (شکل زیر)

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

این نمودار ستونی (میله ای) نشان می دهد که شرکت کنندگان از شغل هایی رضایت بیشتری دارند که درآمد خانوادگی بالاتری دارند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com