ورود کاربر

چندین متغیر طبقه ای موجود در فایل نمونه demo.sav در حقیقت از متغیرهای رتبه ای ایجاد شده اند. برای مثال، متغیر Intact از گروه بندی متغیر income در چهار طبقه ایجاد شده است. این متغیر طبقه ای از اعداد صحیح 1 تا 4 استفاده می کند که هر کدام نمایانگر یک طبقه از درآمد است: کمتر از 25 دلار، 25-49 دلار، 50-74 دلار و 75 دلار یا بیشتر. برای ایجاد این متغیر طبقه ای از متغیر رتبه ای، به صورت زیر اقدام می شود:

- از نوار منوی پنجره ویرایشگر داده، گزینه Transform و سپس زیر منوی Visual Binning… را انتخاب کنید.

در دیالوگ Visual Binning، متغیرهای رتبه ای یا درجه ای را انتخاب می کنید که از آن متغیر مخزن بسازید. مخزن یا Bin کردن به معنی انتخاب دو یا چند مقدار پیوسته و گروه بندی آنها در طبقات مشابه.

از آنجایی که مخزن کردن بصری به داده های حقیقی موجود در فایل داده متکی است که بتواند انتخاب خوبی از مخزن سازی داشته باشد، لازم است که ابتدا فایل داده اصلی باز شود. از آنجایی که در فایل های داده بزرگ، اینکار زمان زیادی طول می کشد، در دیالوگ شروعی این رویه امکان محدود کردن تعداد موردهایی که خوانده شده و تبدیل می شوند، وجود دارد (Scan). در فایل داده کوچک مثل فایل نمونه این آموزش، نیازی به اینکار نیست. هرچند حاوی بیشتر از 6000 مورد اندازه گیری است، زمان زیادی طول نمی کشد.

- متغیر درآمد خانوار به هزار دلار را از لیست متغیرها کشیده و در لیست Bin رها کرده و سپس دکمه Continue را بزنید.

پایان نامه کارشناسی ارشد - دکتری

- حال در دیالوگ اصلی Visual Binning، متغیر درآمد خانوار به هزار دلار را در لیست Scanned Variable انتخاب کنید. یک نمودار هیستوگرام در سمت راست دیالوگ توزیع فراوانی متغیر انتخاب شده را نشان می دهد.

- در کادر نام متغیر Binned جدید، اسم inccat2 را تایپ کنید و Label آنرا طبقه درآمد به هزار دلار تایپ کنید.

- روی Make cutpoints کلیک کنید.

- Equal Width Interval را انتخاب کنید.

- برای مکان اولین نقطه برش (Cutpoint) عدد 25 را انتخاب کرده و تعداد برش ها را 3 و پهنای آن را 25 تعیین کنید. بایستی تعداد طبقات مخزن شده یکی بیشتر از تعداد نقاط برش باشد. بنابراین در این مثال، متغیر مخزن جدید دارای چهار طبقه خواهد بود. و هر سه طبقه اول دارای دامنه 25 هزار تایی بوده و آخری حاوی باقیمانده مقادیر خواهد بود.

- دکمه Apply را کلیک کنید.

- حال مقادیر طبقات جدید در کادر پایین دیالوگ Grid نمایش می یابد که نقطه برش بیشینه هر یک از طبقات است. خطوط عمودی در منحنی هیستوگرام نیز مکان نقطه برش ها را نشان می دهد.

- به طور پیش فرض مقدار نقطه برش در طبقات متناظر آن گذاشته می شود. برای مثال، اولین مقدار 25 تمامی مقادیر مساوی یا کوچکتر از 25 را شامل خواهد بود. اما در این مثال ما می خواهیم طبقات شامل کمتر از 25، 25-49، 50-75 و 75 یا بیشتر باشد.

- برای اینکار در حد بالای نقطه برش، گزینه Exclude (<) را تیک بزنید.

- سپس دکمه Make Labels را بزنید.

پایان نامه کارشناسی ارشد - دکتری

حال برنامه به طور خودکار برچسب های توصیفی مقادیر را برای هر طبقه ایجاد می کند. از آنجایی که مقادیر واقعی تخصیص یافته به هر متغیر مخزن جدید شامل اعداد صحیح متوالی است که با 1 شروع می شود، برچسب مقادیر می تواند خیلی مفید باشد.

شما می توانید به طور دستی نقطه برش و برچسب ها را در گرید اسامی وارد کنید، محل نقطه برش خودکار را تغییر دهید یا خطوط هیستوگرام را تغییر دهید، نقطه برش را با درگ کردن آن به خارج از حد خود در هیستوگرام حذف کنید.

- در نهایت دکمه Ok را کلیک کنید تا متغیر مخزن جدید ایجاد شود.

بعد از انجام این پروسه، متغیر مخزن جدید در پنجره ویرایشگر داده ظاهر می شود که در آخرین ستون سمت راست پنجره ویرایشگر داده می نشیند و در برگه ویرایش متغیرها، آخرین سطر را به خود اختصاص می دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com