ورود کاربر

هدف جدول متقاطع نشان دادن رابطه (یا عدم ارتباط) بین دو متغیر است. هرچند رابطه ای بین دو متغیر مثال قبل دیده می شود، اما اعتقاد بر این است که تفاوت مالکیت PDA در بین طبقه های مختلف درآمد چیزی فراتر از یک تصادف است. برای تعیین معنادار بودن رابطه بین متغیرهای یک جدول متقاطع، تست های آماری زیادی وجود دارد. یکی از رایجترین این تست ها، آزمون کای دو (مربع خی) است. یکی از مزایای آزمون کای دو این است که تقریباً برای تمامی انواع داده ها قابل استفاده است.

مجدداً دیالوگ جدول متقاطع را باز کنید و در حالی که متغیرها در خانه های سطر و ستون هستند، دکمه Statistics را بزنید (شکل زیر)

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

گزینه Chi-square را تیک زده و دکمه Continue و سپس Ok را بزنید. حال نتیجه آزمون کای دو در پنجره خروجی برنامه مشاهده می شود (شکل زیر)

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

آزمون های پیرسون کای دو این فرضیه را تست می کنند که متغیرهای موجود در سطر و ستون مستقل از هم هستند. مقدار واقعی آماره خیلی اطلاع دهنده نیست. مقدار معناداری (Asymp. Sig.) حائز اطلاعاتی است که ما به دنبال آن هستیم. هر چه مقدار آن کوچکتر باشد، احتمال اینکه دو متغیر مستقل (بدون رابطه) باشند کمتر می شود. در این نمونه، مقدار معناداری برابر صفر است، و بدین معنی است که دو متغیر سطر و ستون با هم مرتبط هستند و رابطه آنها معنادار است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com