ورود کاربر

جداول متقاطع (جداول توافقی یا احتمالی) نمایانگر رابطه بین دو یا چند متغیر طبقه ای (اسمی یا رتبه ای) هستند. اندازه این جداول توسط تعداد مقادیر متمایز هر متغیر تعیین می شود و هر خانه این جدول نمایانگر یک ترکیب منحصر به فرد از مقادیر است. آزمون های آماری بی شماری برای تعیین رابطه بین این متغیرها در یک جدول وجود دارد. در این مطلب از فایل داده Demo.spv استفاده می شود که در پوشه مثال های برنامه وجود دارد.

یک جدول متقاطع ساده

چه عواملی روی محصولاتی که مردم خرید می کنند، تاثیر دارد؟ شاید مشهودترین آنها پولی باشد که مردم خرج می کنند. در این مثال، ما رابطه بین سطح درآمد و داشتن یک دستیار دیجیتال شخصی (PDA) را بررسی می کنیم.

- از نوار منوی برنامه گزینه جدول متقاطع را انتخاب کنید:

Analyze > Descriptive Statistics > Crosstabs

منوی مربوطه در شکل زیر آمده است:

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

متغیر Income category in thousands (inccat) را از ستون متغیرها انتخاب و به خانه Row منتقل کنید. سپس متغیر را از ستون متغیرها انتخاب و به خانه Column منتقل کنید و Ok را بزنید. حال جدول متقاطع این دو متغیر در پنجره خروجی برنامه مشاهده می شود (شکل زیر)

تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه کارشناسی ارشد

خانه های جدول شمار یا تعداد موارد را برای هر مقدار ترکیبی نشان می دهد. برای مثال، 445 نفر با درآمد بین 25 تا 49 دلار مالک یک PDA هستند. هرچند هیچ یک از این مقادیر به صورت قطعی نشانگر رابطه مشهود بین متغیرها نیستند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com