ورود کاربر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

9- مولوسکوم کانتاگیوزوم (Molluscum Contagiosum)

آیا می دانید مولوسکوم چیست؟

وبگاه پرستارمولوسکوم کانتاگیوزوم یا زگیل آبکی یا مولوسکوم عفونی یک مشکل پوستی پوکسوویروسی است که با لکه های گرد، کوچک، درخشان، سفید و گاهی اوقات سفید مایل به صورتی ظاهر می شود. در بیشتر موارد حدود 20 لکه یا بیشتر وجود دارد که هر کدام یا یک جوش نوک دار در وسط دارند یا سر چرکی کوچکی دارند. سایز هر یک از لکه ها فرق داشته و در دامنه 1-10 میلی متر است و ممکن است در طی چند هفته ایجاد شود. شایعترین بخشی از بدن که این لکه ها ظاهر می شوند روی قفسه سینه و شکم، یا سمت داخلی مفاصل از قبیل داخل آرنج یا پشت زانو است. ممکن است ضایعات این بیماری در باسن یا نواحی تناسلی ظاهر شوند. بندرت ممکن است در همه جا مثل پلک یا در دهان ایجاد شوند.

آموزش بیمار – مولوسکوم کانتاگیوزوم
تصویری از مولوسکوم کانتاگیوزوم

وبگاه پرستاراین ضایعات اغلب در 18 ماهگی بدون هر گونه درمانی برطرف می شوند. در صورتی که جوش بثورات خونریزی کند، خارش داشته یا بچه را ناراحت کند، بایستی به پزشک مراجعه شود.

وبگاه پرستارمرکز کنترل بیماری های آمریکا (CDC) توصیه کرده است که برای تقویت رشد و بهبودی پوست مولوسکوم و نواحی سالم اطراف آن، شب ها پوشش و بانداژ زخم مولوسکوم برداشته شود؛ زمانی که شانس ابتلا یا انتقال بیماری به دیگران وجود نداشته باشد.

وبگاه پرستاراین بیماری شدیدا مسری است و پزشکان توصیه کرده اند ضایعاتی که توسط لباس پوشیده نمی شوند، با بانداژ پوشیده شوند. این کار بچه را محافظت کرده و جلوی خارش بثورات را می گیرد. همچنین مرکز کنترل بیماری ها توصیه کرده است که کودک مبتلا مولوسکوم در زمان شنا موارد زیر را رعایت کند:

  • پوشیدن برجستگی های مولوسکوم با بانداژ ضد آب
  • تعویض بانداژ پس از شنا در منزل
  • به اشتراک نگذاشتن حوله و تجهیزات شنا و اسباب بازی ها

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com