ورود کاربر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

7- سرخک (Measles)

وبگاه پرستارمتاسفانه سرخک یک بیماری فوق العاده مسری و کشنده ویروسی است. معمولا این عارضه در بچه هایی بیشتر دیده می شود که واکسیناسیون سرخک، سرخجه و اوریون (MMR) یا واکسن سه گانه را نگرفته اند.

آموزش بیمار – سرخک
تصویری از سرخک

وبگاه پرستارسرخک توسط ویروسی به نام پارامایکسوویروس ایجاد می شود. زمانی که فرد مبتلا سرفه یا عطسه می کند، قطرات ریز مایع حاوی ویروس در هوا پخش می شود و عامل انتقال بیماری است. ویروس بیماری به مدت دو ساعت بر روی سطوح بی جان زنده می ماند. اگر بچه واکسینه نشده باشد و قبلا سرخک نگرفته باشد، به احتمال 90 درصد به محض تماس با بچه آلوده، به بیماری مبتلا می شود. معمولا 8-10 روز پس از تماس و مواجهه بچه با ویروس یا فرد آلوده، بیماری ظاهر می شود.

وبگاه پرستارعلائم شایع سرخک عبارتند از:

  • آبریزش بینی
  • سرفه
  • تب 38 درجه سانتیگراد
  • درد، تورم و قرمزی چشمان
  • لکه های کوچک سفید داخل دهان

وبگاه پرستارحدود 3-4 روز پس از این علائم والدین لکه های قرمز پشت گوشت و گردن و صورت بچه را می بینند. زمانیکه راش ها ظاهر شدند، تب بچه ممکن است بالا برود. لکه نیز در سراسر بدن ظاهر شده و به صورت برجسته می شوند. دوره این بیماری 5 روز یا بیشتر است. با شروع راش ها، خارش نیز شروع می شود. زمانیکه بیماری رو به بهبودی می رود، بثورات جلدی به رنگ قهوه ای در می آیند. در واقع سرخک یک ویروس است، بنابراین در طی چند روز خودبخود برطرف می شود. برای بازیافت قوای بچه و بهبودی کامل، استراحت کافی و استامینوفن و مایعات بیشتر فراهم کنید و تب وی را کاهش دهید. اگر بچه سرخک داشته باشد، لازم است که توسط پزشک ویزیت شود. با سرخک بهتر آشنا شویم.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com