ورود کاربر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

2- تاول تبخالی (Cold Sore)

وبگاه پرستاراگر بچه شما برای اولین بار است که دچار زخم یا تاول تب خال می شود، ابتدا لثه هایش متورم شده و دهانش زخم می شود و ممکن است موجب آبریزش دهان وی شود. پس از چند روز، ممکن است خوشه ای از تاول های کوچک روی یا نزدیک لب وی ظاهر شود که به زخم های دردناکی تبدیل می شود، که احتمالا با تورم غدد لنفاوی گردن و تب همراه است.

آموزش بیمار – تاول تبخالی
تصویری از تاول تبخالی

وبگاه پرستاربا گذشت چند روز روی زخم های بچه را کرست (دلمه) می بندد و به تدریج ناپدید می شود. دوره این نوع زخم حدود 5-10 روز است. بچه ممکن است از خوردن یا آشامیدن لذت نبرد، بنابراین والدین لازم است که مواظب دهیدراسیون بچه باشند. دفعه بعدی که بچه تب خال بزند، با تاول شروع می شود و علائم دفعه اول را ندارد.

وبگاه پرستاربرای رفع درد بچه، والدین می توانند روی زخم های بچه یخ بگذارند یا سوسپانسیون پاراستامول (استامینوفن) بدهند.

وبگاه پرستارهنوز امکان پیشگیری از عفونت ویروس تب خال ساده یا پیشگیری از شیوع تاول تبخالی وجود ندارد، اما می توان شیوع و انتشار این بیماری را کاهش داد.

وبگاه پرستارتب خال در زمان پاره شدن تاول آن بیشترین شیوع را دارد، اما بهبودی کامل هنوز مسری هستند. از تماس مستقیم با افراد آلوده اجتناب کنید.

وبگاه پرستارمی توان با رعایت موارد زیر ریسک ابتلا به تب خال را کاهش داد و یا از انتشار آن به دیگران خودداری کرد. این اقدامات به پیشگیری از عود بیماری نیز کمک می کنند:

  • اجتناب از لمس زخم تب خال بجز مواقع استعمال کرم و پماد که بایستی پماد یا کرم را به آرامی روی زخم مالید به طوری که به پوست آسیب بیشتری وارد نشود.
  • همیشه قبل و بعد از استعمال کرم تب خال و پس از لمس منطقه آلوده دست های خود را به دقت بشویید.
  • کرم یا داروهای تب خال را با دیگران به اشتراک نگذارید زیرا می تواند عفونت را منتشر کند.
  • وسایل شخصی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.
  • از بوسیدن فرد مبتلا به تب خال تا زمان رفع این عارضه اجتناب شود.
  • افراد مبتلا به تب خال بایستی در مواجهه با نوزادان و زنان حامله بسیار احتیاط کنند.
  • افراد مبتلا به ضعف سیستم ایمنی مثل کسانی که شیمی درمانی می کنند، بایستی از افراد مبتلا به تب خال دوری کنند.
  • اگر می دانید چه چیزی موجب ماشه بروز تب خال شما می شود، برای نمونه؛ مالیدن کرم ضد آفتاب به لب، از آن اجتناب کنید.
آیا بچه شما تب خال می زند. تب خال ویروسی را بهتر بشناسید.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com