ورود کاربر

مدیریت آینده شغلی و مالی خود

GEORGIANNA THOMAS - MARY E. HORTON ELLIOTT

انگیزه فصل:

«حرفه ای بودن به معنی دانستن آنچه که می خواهیم انجام دهیم، زمان انجام دادن آن، و به پایان رساندن آن می باشد».

اهداف فصل:

در پایان فصل انتظار می رود فراگیر قادر باشد:

- موضع منحصر به فردی که پرستاران به خود اختصاص داده اند را به مسیرهای متنوع رسیدن به مجوز و مدرک آن ربط دهد.
- اهمیت تحصیلات عالیه برای حرفه را بیان کند.
- هدف و اهمیت گرفتن مجوز و مدرک را برای حرفه و عموم تعریف کند.
- اهمیت سازمان های حرفه ای برای حرفه را شرح دهد.
- اهمیت فرصت های گرفتن کمک هزینه تحصیلی موجود برای پرستاری را تشخیص دهد.
- روش های برنامه ریزی برای بازنشستگی را شرح دهد.

پرستاری علاوه بر هنر، یک حرفه محسوب می شود، و اعضای آن بایستی شواهدی مبنی بر خصیصه های حرفه ای را نمایش دهند. این خصیصه ها حاصل نتایج مطالعه انجام شده توسط گرینوود در سال 1957 می باشد، که پنج خصیصه یا ویژگی را برای حرفه پیشنهاد کرد. این خصیصه ها را می توان به هر حرفه فعالی جهت دفاع از موقعیت آن اعمال نمود که پرستاری نیز جزء این حرفه ها می باشد. این خصیصه ها عبارتند از:

1. پایه دانش نظامدار، شامل مبنای نظری منحصر به حرفه و همچنین نظریه هایی که از رشته ها و شغل های دیگر اتخاذ شده است.
2. اختیار، که از طریق تحصیل و تجربه رخ می دهد و به پرستار دانش و مهارت لازم برای قضاوت حرفه ای را می دهد.
3. تصویب اجتماعی؛ که از طریق اساسنامه ها، قواعد، و قوانین تعریف شده برای حرفه و توقعات نقش های آن؛ ایجاد می شود.
4. قوانین اخلاقی قابل اعمال در محیط های عملی
5. فرهنگ، که متشکل از گروه های رسمی و غیررسمی نماینده یک حرفه می باشد.

افراد فعال در پرستاری بایستی سطوح بالایی از ویژگی های فردی، اخلاقی، و مهارت های مرتبط و همچنین آشنایی و تسلط حرفه ای را نشان دهند که حرفه محسوب شود. اجرای مسئولیت ها نبایستی به سادگی فقط «یک شغل» در نظر گرفته شوند. برای اینکه یک حرفه باشیم، اعضا بایستی بطور مناسبی صلاحیتدار شده، مجوز گرفته، تأیید شده، به یادگیری عمرانه متعهد شده، و شغل مدار باشند. دستیابی به این هدف مستلزم روش های مالی، زمان، تعهد، و مراقبت و دلسوزی می باشد.

امروزه چالش انتخاب گزینه تحصیلی صحیح شروع شده است. زمانی که فرد مجوز گرفت، راه های زیادی برای پیشرفت حرفه ای وجود دارد. مثال آن شامل کار کلاسی است که منجر به مدرک و درجه دومی می شود، گرفتن مدرک پس از پیروی یک مطالعه تخصصی، و ادامه تحصیل می باشد. ادامه تحصیل در برگیرنده به روزرسانی دانش مورد نیاز برای محیط کاری شخص یا ابقاء و حفظ مجوز کاری می باشد.

تحصیلات فقط یک عنصر از حرفه پرستاری می باشد. یادگیری چگونگی رفتار کردن بصورت حرفه ای نیز حیاتی است. با درگیر شدن در سازمان های حرفه ای و اجتماعی و تبادل اطلاعات از طریق فعالیت های دانشوری از قبیل سخنرانی کردن، نوشتن مطبوعات، یا انجام تحقیق برای کمک به ساخت پایه های علمی مبتنی بر شواهد برای شغل پرستاری؛ پرستار می تواند متقاعد شود که پرستاری چیزی بیشتر از فقط انجام وظیفه می باشد.

هدف این فصل کمک به خوانندگان برای برنامه ریزی و طراحی حرفه خود می باشد. این کمک شامل سطوح مختلف آموزش پرستاری، مدرک گیری پس از فارغ التحصیلی از برنامه های رسمی، پیگیری کمک هزینه تحصیلی در پرستاری، و برنامه ریزی مالی برای تأمین بازنشستگی راحت و امن برای پرستاران حرفه ای؛ می باشد. (کد دریافت مطلب: doc: 110100-49 ، فایل pdf : 110100-50).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com