ورود کاربر

تكامل شغلي

DENISE TOP RHINE - JUDY A. DAVIS

انگيزه فصل:

«در دنيا هيچ امنيت و تضميني براي ثبات وجود ندارد، بلكه فرصت است كه وجود دارد».

Douglas MacArthur

اهداف فصل:

در پایان فصل انتظار می رود فراگیر قادر باشد:

- سه مدل شغلي موجود را شناسايي و تميز دهد.
- پرستاري را بعنوان يك حرفه و يك شغل توصيف كند.
- فرصت هاي ابداعي كليدي را بشناسد : كارفرمايي و كار آفريني.
- بين پرستار كارفرما و پرستار كارگشا (كار آفرين) تمايز قائل شود.
- مراحل برنامه ريزي و توسعه شغلي را شرح دهد.
- نيروهاي پوياي محيطي كه موجب رشد شغلي پرستاري مي شوند را توصيف كند.
- صلاحيت ها، نقش ها، گزينه ها، و مزاياي پرستار كارگشا و پرستار كارفرما را شرح دهد.
- ويژگي ها و خصيصه هاي سازماني كه از كارگشايي حمايت مي كنند را توصيف كند.
- بازاريابي، مربيگري، شبكه زني را تعريف، و به نقش پرستار كارفرما و پرستار كارگشا ربط دهد.

در پرستاري و حتي در بسياري از شغل هاي ديگر، لازم است كه رهبران تفكر خلاق داشته تا راه هاي جديدي براي كار كردن در دنياي كامپيوتري امروزي كشف و ايجاد نمايند. بسيار مهم است كه علائق شخصي خود را شناخته و از فرصت هاي پيش رو براي توسعه دوره و مسير شغلي خود استفاده نمود. تكامل شغل پرستار كل عمر وي طول مي كشد و فقط محدود به موسسه اي نيست كه در آن كار مي كنيم، بلكه مستلزم هماهنگ بودن با فرصت هايي است كه در محيط در حال تغيير امروزي پيش مي آيد.

فرصت ها با بررسي و شناخت نيازهاي مراقبت بهداشتي آينده پديدار مي شوند. لازم است كه پرستار نيز خود را آماده سازد، تا با ظاهر شدن فرصتي، دست به اقدام زده و خودش را از نظر تحصيلي و تجربه براي لحاظ كردن اين نيازها آماده سازد. انتخاب مربي (mentors)، جستجوي محيط كاري حمايتي، شبكه زني (networking) موفقيت آميز، و تعيين موقعيت خود بطور راهبردي، همگي مستلزم داشتن مهارت هاي انساني است. چه هدف تبديل شدن به فردي ارزشمند در داخل سازمان بعنوان يك كارفرما (intrapreneur) باشد، يا هدف زدن شعبه و شاخه اي در بيرون بعنوان كارگشا يا كارآفرين باشد (entrepreneur)؛ پرستار به مهارت هايي براي هدايت واكنش ها و عكس العمل افراد نياز دارد و همچنين به توانايي تعامل با گروه ها و جمعيت ها و شخصيت هاي متفاوت و متنوع نياز دارد. بنابراين فرآيند با ساختن يا جوان كردن خود، تشخيص علائق و آنچه كه انگيزه مي دهد، فرار از عقايد و پيش فرض هاي قديمي، بررسي مجدد نكات قوت، شبكه زني براي باز كردن درها و افق هاي جديد، جستجو به دنبال مربي براي يادگيري مهارت هاي جديد، و مهمتر از همه ريسك كردن؛ شروع مي شود. فرصت ها هم در خارج و داخل سازمان ها و هم در بيرون و درون رتبه و موقعيت شخص بر مي خيزند. بنابراين شايسته سازي يا پالايش اهداف و مقاصد شغلي مستلزم آن است كه پرستار از وضعيت اقتصادي دنيا، نيروهاي سياسي فعال آگاهي داشته باشد در حالي كه هم كوك و موافق با سازمان مراقبت بهداشتي پيش مي رود.

اين فصل بر پرستاران، از شروع تا اواخر خدمت شغلي شان، متمركز مي باشد. هدف كلي كمك به راهنمايي پرستاراني است كه مشتاق قبول مسئوليت تكامل شغلي (career development) و شكل دهي به شغل خود و شخص خودشان در درون دنياي پويايي كه در آن زندگي مي كند؛ مي باشند. (کد دریافت مطلب: doc: 110100-47 ، فایل pdf : 110100-48).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com