ورود کاربر

ثبت سفارش

آماره های خلاصه کردن داده ها شامل اندازه های مکانی (برای نمونه، میانگین، مد، میانه) و اندازه های پراکندگی (برای نمونه، دامنه، دامنه میان چارکی و انحراف استاندارد) می باشند.

- اندازه های مکانی:

این اندازه ها وضعیت مقادیر میانگین را برای متغیرهای خاص نشان می دهند. میانگین برابر مجموع تمامی داده ها (مشاهدات یا موردها) تقسیم بر تعداد آنها می باشد: برای نمونه میانگین مقادیر 7، 3، 11، 12، 9، 14 برابر مجموع آنها (56) تقسیم بر تعداد آنها (6) است که برابر 9.3 است.

میانه مقدار وسط یک مجموعه از مشاهدات است که به صورت رتبه ای محاسبه می شود (یا میانگین دو عدد وسط تمامی مقادیر است). برای مثال، مقادیر 14، 9، 17، 21، 7، 18، 16، 22 را می توان به صورت 7، 9، 14، 16، 17، 18، 21، 22 مرتب و رتبه بندی کرد و چون تعداد آنها زوج و 8 عدد است، میانه برابر میانگین دو عدد وسط یعنی میانگین 16 و 17 است که برابر 16.5 می شود. با محاسبه میانه، می دانیم که نیمی از مقادیر داده ها کوچکتر از 16.5 و نیمی دیگر از آن بزرگتر هستند. می توان مقادیر دیگری نیز برای دو نیمه کردن داده ها محاسبه کرد.برای مثال می توان صدک ها یا چارک ها را می توان محاسبه نمود. می توان مقداری را محاسبه کرد که 25% مشاهدات کوچکتر از آن هستند. بنابراین 75% مشاهدات یا موردها بزرگتر از آن هستند.

- اندازه های پراکندگی

راه های متعددی برای توصیف تغییر پذیری و پراکندگی داده ها وجود دارد. این روش ها شامل دامنه، دامنه بین چارکی و انحراف استاندارد است.

دامنه تفاوت بین بزرگترین و کوچکترین مشاهده است. اگر مشاهدات شامل 19، 21، 22، 22، 25، 27، 28، 42 باشد؛ دامنه آن تفاوت بین 42 و 19 یعنی 23 است. اگر مقدار دامنه بزرگ باشد، نشانگر پراکندگی بالای مشاهدات است. مقدار دامنه می تواند تحت تاثیر یک مشاهده با مقدار خیلی بزرگ یا خیلی کوچک قرار گیرد، برای حل این مشکل دامنه بین چارکی (IQR) محاسبه می شود. این مقدار تفاوت بین 75 امین و 25امین صدک است و معمولاً به صورت دامنه ای از مقادیر بیان می شود. در مجموعه مشاهدات فوق، چارک پایین 21.5 و چارک بالا 27.5 است بنابراین دامنه بین چارکی آنها به صورت 21.5-27.5 گزارش می شود.

یکی دیگر از اندازه های پراکندگی و تغییر پذیری مشاهدات انحراف استاندارد است. این مقدار نشانگر میزان انحراف داده ها از میانگین داده است. به صورت ریشه دوم مجذور تفاوت مقادیر از میانگین بیان می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com