ورود کاربر

توجه به تنوع فرهنگي

JOSEPHINE A. KAHLER

انگيزه فصل:

«تنوع فرهنگي يك مانع نيست، يك نعمت است».

اهداف فصل:

در پایان فصل انتظار می رود فراگیر قادر باشد:

- مفهوم فرهنگ را تعريف و تشريح کند.
- تأثير بنيادين فرهنگ بر حرفه پرستاري را شرح دهد.
- مدل هاي توصيف كننده توانمنديهاي فرهنگي را شرح دهد.
- ويژگي هاي تعدادي از فرهنگ هاي غالب را توصیف کند.
- ديدگاه بين فرهنگي پرستاري مرتبط با محيط كار را تجزیه و تحلیل کند.
- به ارزيابي چالش هاي مديريت نيروي كار متنوع از لحاظ فرهنگي بپردازد.

انتظار مي رود اقليت هاي مختلف ايالات متحده آمريكا حدود 40% از كل جمعيت كشور تا سال 2035 را تشكيل دهند (گيگر و ديويدهايزر ، 1995). لحاظ كردن نيازهاي جمعيت در حال رشد اقليت هاي مختلف يكي از چالش هاي بزرگ مراقبين بهداشتي و بخصوص رهبران و مديران پرستاري شده است. نگراني هاي تنوع فرهنگي را مي توان از دو ديدگاه نگريست: يكي ارائه مراقبت جسمي و روحي به بيماران گروه هاي فرهنگي مختلف بوده و ديگري تربيت نيروي كار چند فرهنگي با تجربه كاري مثبت (درهر ، 1996). با توجه به كمبود پرستار امروزه، استخدام پرستاران خارج از كشور موجب شده كه نيروي كاري جديدي از افرادي تشكيل شود كه فرهنگ خود را با خود آورده و آنرا درك مي كنند اما داراي ارزش ها و عقايد متفاوتي هستند. در اين فصل به بررسي موشكافانه مفهوم تنوع فرهنگي پرداخته، به همراه آن نظريه هاي مورد استفاده براي تشريح تفاوت هاي فرهنگي بحث مي شوند. رهنمودهايي براي پرستاراني كه رهبري و مراقبت را در سيستم مراقبت بهداشتي متنوع با تنوع فرهنگي فزاينده انجام مي دهند و تنوع فرهنگي اعضاي تيم آنها فزاينده است؛ ارائه مي شود. در كادر 1-19 اصطلاحات رايج در بحث هاي تنوع فرهنگي ليست شده اند. (کد دریافت مطلب: doc: 110100-37 ، فایل pdf : 110100-38).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com