ورود کاربر

وقایع در جاوا اسکریپت

وقایع HTML مواردی است که برای عناصر آن رخ می دهد. زمانی که جاوا اسکریپت در این صفحات HTML استفاده می شود، به این وقایع واکنش نشان می دهد.

وقایع HTML

وقایع یا event در یک سند HTML شامل دو دسته از وقایع است:

- وقایع حاصل از فعالیت های موتور جستجوگر

- وقایع حاصل از اقدامات کاربر

در اینجا چند نمونه از وقایع HTML ذکر می شود:

- بارگذاری یک سند HTML تمام می شود.

- محتوای یک فیلد ورودی HTML تغییر می کند.

- یک دکمه HTML کلیک می شود.

همیشه قاعده بر این منوال است که وقتی چیزی رخ می دهد، مایلید برای آن اقدامی به عمل آورید. جاوا اسکریپت این امکان را فراهم کرده است که زمان رخ دادن یک واقعه، کدی را اجرا کنید. HTML اجازه می دهد که خصیصه event handler همراه با کد جاوا اسکریپت به عنصر HTML اضافه شود. در زیر یک نمونه با ' ' و یک نمونه با " " آمده است:

وقایع در جاوا اسکریپت

وقایع در جاوا اسکریپت

در مثال زیر یک خصیصه onclick (همراه با کد) به عنصر دکمه اضافه شده است:

وقایع در جاوا اسکریپت

در مثال فوق، کد جاوا اسکریپت محتوای عنصر HTML با شناسه demo را تغییر می دهد. در مثال زیر کد موجب تغییر محتوای خود عنصر می شود (با استفاده از this.innerHTML):

وقایع در جاوا اسکریپت

کدهای جاوا اسکریپت معمولاً در خطوط طولانی نوشته می شوند. اما معمولاً خصیصه فراخوانی کننده تابع برای رسیدگی به واقعه چنین است:

وقایع در جاوا اسکریپت

وقایع رایج HTML

در جدول زیر نمونه ای از وقایع رایج HTML آمده است. لیست وقایع HTML (HTML DOM events) خیلی طولانی تر است.

وقایع در جاوا اسکریپت

توانایی های جاوا اسکریپت

می توان از رسیدگی کننده های (هندلر) وقایع برای رسیدگی، شناسایی و تمایز ورودی، اقدامات کاربر و فعالیت های موتور جستجوگر استفاده کرد:

- کارهایی که باید در هر بار بارگذاری صفحه وب انجام شود.

- کارهایی که باید در هر بار بسته شدن صفحه انجام شود.

- اقدامات لازم در زمان کلیک شدن یک دکمه توسط کاربر

- محتوایی که باید تمیز داده شود، زمانی که کاربر داده ای را وارد می کند

- پیشگیری از ارسال یا هندل شدن یک واقعه

- و ....

وقایع و کد رسیدگی به آنها در فصل HTML DOM مفصل بحث خواهد شد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com