ورود کاربر

برنامه ریزی و بازاریابی برای یک سازمان سالم

ESPERANZA VILLANUEVA JOYCE - PATRICIA MARTINEZ

انگیزه فصل:

«کسی که خوب فکر نمی کند و از قبل برنامه ریزی نمی کند، اولین مشکل را در پاشنه در خانه خود خواهد یافت»

Confucius

اهداف فصل:

در پایان فصل از فراگیر انتظار می رود قادر باشد:

- برنامه ریزی، برنامه ریزی پروژه، برنامه ریزی عملیاتی، و برنامه ریزی راهبردی را تعریف کند.
- اجزاء فرآیند برنامه ریزی راهبردی را توصیف کند.
- بیانیه مأموریت سازمان خود را تشخیص دهد.
- نکات قوت و ضعف بخش یا سازمان خود را تعیین کند.
- تفاوت بین تهدید و فرصت را شرح دهد.
- رابطه بین اهداف کلی و اهداف جزئی را شرح دهد.
- رویکردهای موثر نوشتن اهداف جزئی را بیان کند.
- بازاریابی در محیط های مراقبت بهداشتی را تعریف کند.
- اجزاء بازاریابی را تعریف کند.
- اصول بازاریابی خاص که به محیط مراقبت بهداشتی ارجاع می شود را شناسایی کند.

چالش های محیطی ارائه مراقبت بهداشتی در قرن بیست و یکم، راه حل های مشکل گشایی پیچیده تری را می طلبد. با کاهش منابع مالی و افزایش تقاضاها در محیط کار، عاقلانه است که برنامه ریزی یکی از اجزای اصلی در شرح شغل هر مدیری باشد. وقتی که خیلی روی موارد جزئی متمرکز شویم، تصویر بزرگ و اصلی را از دست می دهیم. در روتین های پرستاری روزانه ما، گاهی اوقات از درک اهداف و مقاصد مدیریت پرستاری که سنگین است، قصور می کنیم. آنچنان غرق فعالیت ها و وظایف شیفت خود هستیم که نمی توانیم فراتر از آن را ببینیم. در نتیجه برای موقعیت هایی که ممکن است پیش بیاید، آمادگی نداریم و در پیش بینی موقعیت هایی که می توانیم از طریق داشتن برنامه از آنها سود ببریم، محروم می شویم.

پرستاران با فرآیند برنامه ریزی آشنا هستند. برنامه ریزی یکی از مراحل اصلی فرآیند پرستاری می باشد. ما می دانیم که بدون برنامه ریزی، بیماران ما خوب نخواهند بود. ما مراقبت از بیمار را بصورت کوتاه مدت برنامه ریزی کرده و نیازهای وی در بلند مدت را پیش بینی می کنیم.

برنامه ریزی با توجه به نوع شغل و حرفه متفاوت است. پرستار شاغل در بخش ممکن است با کارهای روزانه سروکار داشته باشد بنابراین برنامه ریزی وی ممکن است برای چند روز، یک هفته و یا یک ماه باشد. مدیران میانی برای یک تا سه سال آینده برنامه ریزی می کنند، در حالی که مدیران رده بالا برای 3 تا 7 سال آینده برنامه ریزی می کنند. چون مدیران میانی با مسائل بخش سروکار دارند برای سطح بخش برنامه ریزی می کنند برای فعالیت هایی از قبیل طول اقامت در بیمارستان، تغییرات فصلی، تعیین و نصب پرسنل، و مانند اینها برنامه ریزی می کند. از طرف دیگر، مدیر رده بالا برای فعالیت هایی که دربرگیرنده کل بیمارستان (هم فیزیکی و هم مالی) است برنامه می ریزد که شامل مقادیر بالایی پول بوده و مسائلی که به زمان طولانی تری برای تکمیل نیاز دارند. در سطح بخش، برنامه ریزی از قبل یک روزه ممکن است کافی باشد. در سازمان های بزرگ، ممکن است انجام یک برنامه ریزی هفته ها و یا بیشتر طول بکشد. در این فصل به بررسی انواع برنامه ریزی در سازمان ها می پردازیم. سپس اجزای فرآیند برنامه ریزی استراتژیک (راهبردی) را بررسی کرده و اجزاء و عناصر بازاریابی را توضیح می دهیم. (کد دریافت مطلب: doc: 110100-27 ، فایل pdf : 110100-28).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com