ورود کاربر

حوزه عمل جاوا اسکریپت

Scope یا حوزه دسترسی به مجموعه متغیرهایی اطلاق می شود که به آنها دسترسی داریم. در جاوا اسکریپت، اشیا و توابع نیز متغیر هستند.

بطور کلی حوزه در جاوا اسکریپت به مجموعه متغیرها، توابع و اشیایی اطلاق می شود که به آنها دسترسی داریم.

جاوا اسکریپت دارای حوزه تابعی است: حوزه دسترسی در درون تابع تغییر می کند.

متغیرهای محلی جاوا اسکریپت

متغیرهایی که در درون تابع جاوا اسکریپت اعلان شده اند، برای آن تابع محلی هستند. متغیرهای محلی دارای حوزه دسترسی محلی هستند و تنها از درون خود تابع می توان به آنها دسترسی داشت. مثال:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

از آنجایی که متغیرهای محلی فقط از درون تابعی که در آن تعریف شده اند، قابل دسترسی هستند، می توان در توابع مختلف دارای متغیرهای هم نام بود. متغیرهای محلی در شروع تابع اعلان شده و تا پایان تابع مورد استفاده قرار می گیرند.

متغیرهای عمومی جاوا اسکریپت

متغیری که در خارج از تابع اعلان شود، دارای حوزه دسترسی عمومی است و متغیر عمومی نامیده می شود. مثال:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

متغیرهای عمومی خودکار

اگر به متغیری که اعلان (تعریف) نشده است، مقداری تخصیص دهید، این متغیر به طور خودکار (اتوماتیک) به یک متغیر عمومی تبدیل می شود. مثال زیر carName را به عنوان یک متغیر عمومی اعلان می کند:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

طول عمر متغیرهای جاوا اسکریپت

عمر یک متغیر در جاوا اسکریپت با اعلان آن شروع می شود. متغیرهای محلی زمانی حذف می شوند که تابع کامل می شود. متغیرهای همگانی زمانی حذف می شوند که صفحه بسته می شود.

آرگومان های تابع

آرگومان های یک تابع (پارامترها) به صورت متغیرهای محلی در درون تابع عمل می کنند.

متغیرهای عمومی در HTML

در جاوا اسکریپت، حوزه عمومی کل محیط جاوا اسکریپت است. در HTML، حوزه عمومی در شی پنجره است: تمامی متغیرهای عمومی به شی پنجره تعلق دارند. مثال:

حوزه عمل جاوا اسکریپت

نکته: آیا می دانید متغیرهای (یا توابع) عمومی می توانند متغیرهای (یا توابع) شی پنجره را رو نویسی کنند. هر تابعی، از جمله شی پنجره، را می توان توسط متغیر یا توابع عمومی رونویسی کرد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com