ورود کاربر

قدرت، سیاست و خط مشی

CAROLINE CAMUÑAS

انگیزه فصل:

«هیچ وقت شک نکنید که گروه کوچکی از شهروندان متفکر و متعهد می توانند دنیا را تغییر دهند، و این تنها حالتی است که رخ داده است». Margaret Mead

«غایت اندازه های یک شخص این نیست که در زمان راحتی و آسایش کجا ایستاده است، بلکه جایی است که در زمان چالش و مناقشه ایستاده است ». Martin Luther King, Jr.

اهداف فصل:

در پایان فصل از فراگیر انتظار می رود قادر باشد:

- قدرت، سیاست، خط مشی را تعریف کند.
- قدرت، سیاست، خط مشی را در ارتباط با پرستاری و مراقبت بهداشتی بررسی و بحث کند.

- برآیندهای کارکرد قدرت، سیاست، خط مشی را بررسی کند.
- استفاده موثر از قدرت، سیاست، خط مشی برای بهبود و ارتقاء پرستاری و مراقبت بهداشتی را درک کند.

قدرت (power)، سیاست (politics) و خط مشی (policy) برای تمامی پرستاران و بخصوص رهبران پرستاری مفاهیمی آشنا هستند. قدرت، سیاست، و خط مشی روی عملکرد، آموزش، و تحقیق پرستاری نفوذ دارند؛ که به نوبه خود موجب تأثیر بر مراقبت بهداشتی می شود. قدرت و سیاست بطور بغرنجی مفاهیمی هستند که به هم پیچیده اند و گاهی اوقات تمایز و افتراق آنها مشکل است. هر دوی آنها برای رسیدن به یک انتها یا هدف استفاده می شوند، و هر دو از طریق دستکاری دیگران عمل می کنند. قدرت و سیاست همچنین با هم در تعامل هستند. افرادی که قدرتمند هستند قادر به اعمال فشار سیاسی هستند؛ موفقیت سیاسی با خود قدرتی به همراه می آورد که به شخص امکان دست یابی به اهداف خود از طریق تدوین و اجرای خط مشی ها را می دهد.

قدرت توانایی انجام یا اقدام می باشد، وضعیتی است که می توان دیگران را دستکاری کرد. سیاست یک نوع مذاکره برای منابع (بیشتر) است، فرآیندی است که در آن شخص سعی می کند بطور موفق یا ناموفق به اهداف دست یابد. خط مشی «دوره و روش اقدام انتخاب شده هوشمندانه و آگاهانه ای است که به سمت پایانی هدایت می شود» (کالیش و کالیش ، 1982، ص61). بدست آوردن و تخصیص منابع دو مثال از داشتن و استفاده از قدرت است. همچنین نمونه ای از استفاده از سیاست می باشد که در آن نفوذهایی لازم است که بتوان آنچه که می خواهیم و نیاز داریم را کسب کنیم. سیاست اصول راهنمایی است که به ما می گوید چگونه منابع را بدست آورده و تخصیص دهیم. درک و فهم قدرت، سیاست، و خط مشی برای مراقبت اثربخش از بیماران حیاتی است، زیرا این مفاهیم دارای تأثیر خیلی مهمی بر دسترسی به مراقبت، تخصیص بودجه و منابع، و استانداردهای مراقبتی هستند. (کد دریافت مطلب: doc: 110100-25 ، فایل pdf : 110100-26).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com