ورود کاربر

توابع در جاوا اسکریپت

تابع در جاوا اسکریپت یک قطعه (بلوک) کد است که برای انجام کار و وظیفه ای خاص طراحی می شود. توابع جاوا اسکریپت زمانی اجرا می شوند که چیزی آنها را تحریک (فراخوانی) کند. مثال

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

دستور توابع جاوا اسکریپت

توابع در جاوا اسکریپت با استفاده از کلمه کلیدی function تعریف می شوند که در پی آن نماد () وجود دارد. نام تابع می تواند شامل حروف، ارقام، زیر خط و علامت دلار باشد (قواعد نامگذاری متغیرها در مورد توابع نیز مصداق دارد). در داخل پرانتز جلوی نام تابع ممکن است پارامترهای تابع قرار داده شوند، که با کاما از هم جداسازی می شوند مثل <code> (parameter 1, parameter 2, …)</code>. برای اینکه کد تابع اجرا شود، بلوک کد در داخل {} قرار می گیرد. مثال:

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

پارامترهای یک تابع همان اسامی است که در لیست تعریف تابع آمده است. آرگومان های تابع مقادیر حقیقی هستند که توسط تابع در زمان فراخوانی دریافت می شوند. در داخل یک تابع، آرگومان ها به صورت متغیر محلی رفتار می کنند. یک تابع در جاوا اسکریپت همانند رویه یا زیر روتین در سایر زبان های برنامه نویسی است.

فراخوانی تابع

زمانی که تابع فراخوانی می شود، کد داخل تابع اجرا می شود. موارد زیر نمونه هایی از چیزهایی است که تابع را فراخوانی می کند:

- زمانی که واقعه ای (event) رخ می دهد مثل زمانی که کاربر دکمه ای را کلیک کند.

- زمانی که از داخل یک کد جاوا اسکریپت فراخوانی می شود.

- اجرای خودکار (فراخوانی خودکار یا خود-تحریکی)

توابع جاوا اسکریپت در ادامه راهنما بیشتر بحث خواهند شد.

برگشتی تابع

زمانی که جاوا اسکریپت به عبارت برگشتی (return statement) می رسد، اجرای تابع متوقف می شود. اگر تابع از طریق یک عبارت فراخوانی شود، جاوا اسکریپت برگشتی تابع را بعد از عبارت فراخوانی اجرا و بر می گرداند. اغلب توابع دارای مقدار برگشتی هستند. مقدار برگشتی به فراخوانی کننده برگشت داده می شود:

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

برگشتی این تابع مقدار 12 است.

چرا از توابع استفاده می شود؟

می توان از کدها مجددا استفاده کرد. یکبار کد نوشته شده و بارها استفاده می شود. می توان کدها را به دفعات زیاد و با آرگومان های مختلف استفاده کرد، تا نتایج متفاوتی تولید کرد.

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

اپراتور () تابع را فراخوانی (تحریک) می کند.

در مثال فوق، toCelsius به شی تابع اشاره دارد و toCelsius() به نتیجه تابع اشاره می کند.

مثال: دستیابی به تابع بدون درج کردن () موجب می شود که تعریف تابع برگردد:

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

توابع به عنوان متغیر استفاده می شوند

در جاوا اسکریپت شما می توانید به توابع همانند متغیرها دسترسی داشته و از آنها استفاده کنید. برای مثال کد زیر را می توانید:

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

به جای این کد استفاده کنید:

تابع - توابع در جاوا اسکریپت

در ادامه این راهنما مسائل زیادی در مورد توابع و استفاده آنها بحث خواهد شد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com