ورود کاربر

گام اول در هر تجزیه و تحلیل آماری خلاصه کردن و نمایش داده ها است. یک خلاصه توصیفی یا نمودار ساده می تواند برداشت کلی از داده ها ارائه نماید. همچنین هر گونه اشتباه یا خطایی در داده های وارده را آشکار می کند. این کاوش و تصریح داده ها گام مهمی قبل از شروع تجزیه و تحلیل با تست های آماری و تحلیل استنباطی داده ها است.

قبل از معرفی تست های آماری موجب برای خلاصه کردن و نمایش داده ها، لازم است که انواع داده های کمّی را بشناسیم. داده های کمی در این برنامه به شکل اسمی، ترتیبی و درجه ای (مقیاسی) است (که شامل فاصله و نسبت هستند). دانستن نوع داده برای انجام تست های آماری و تجزیه و تحلیل مناسب حیاتی است.

چورتکه

داده های اسمی:

داده هایی در این گروه قرار می گیرند که دارای ماهیت متفاوت بوده و قابل اندازه گیری یا رده بندی نیستند. برای مثال، جنس، رنگ چشم، گروه خونی داده اسمی هستند. تکنیک های آماری مناسب این گروه معدود هستند اما شامل جداول توزیع فراوانی و جداول متقاطع است.

داده های ترتیبی:

شامل مشاهداتی است که قابل طبقه بندی هستند و می توان آنها را به صورت نزولی یا صعودی مرتب کرد. برای مثال، شدت بیماری را می توان به صورت خفیف، متوسط و شدید دسته بندی کرد. تکنیک ها و آماره های مناسب این گروه می تواند شامل میانه، چارک ها، صدک ها و تست های بدون توزیع باشد.

داده های درجه ای (فاصله و نسبت):

مشاهدات این گروه به صورت نمره بندی در یک مقیاس است و تفاوت بین نمرات از نظر عددی مساوی است. برای مثال قدر و وزن. آماره ها و تکنیک های آماری فراوانی برای کار با این گروه از داده ها در دسترس است از چمله می توان میانگین، انحراف استاندارد، آزمون تی، فواصل اطمینان را نام برد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com