ورود کاربر

تذکر: افراد مبتدی می توانند مقادیر از دست رفته (Missing Value) را نادیده بگیرند. زیرا نرم افزار به طور خودکار مقادیر از دست رفته را شناسایی و گزارش می کند.

SPSS در رسیدگی به مقادیر از دست رفته تسلط کافی دارد. می توان مقادیر از دست رفته را به دو شکل مشخص نمود:

ثبت سفارش

- مقادیر از دست رفته تعریف شده سیستم

مقدار تعریف شده توسط سیستم «.» است. زمانی که شما داده ها را از نرم افزار دیگری مثل اکسل به spss وارد می کنید، بجای خانه های خالی علامت دات «.» گذاشته می شود. می توان به طور دستی نیز برای خانه های خالی مقدار دات را گذاشت و برنامه آن را به عنوان مقدار از دست رفته محسوب کرده و در تجزیه و تحلیل اعمال نمی کند، مگر اینکه کاربر صریحاً استفاده از آنها در تجزیه و تحلیل را مشخص کرده باشد. در هر بار گرفتن خروجی آماری از برنامه، گزارش مربوط به مقادیر از دست رفته نیز در جدولی نمایش داده می شود (بطور پیش فرض).

اما ممکن است شما بخواهید مقادیر از دست رفته را نیز در تجزیه و تحلیل خود لحاظ کنید. و این خود عادت مناسب و آکادمیکی است که علت داشتن مقادیر از دست رفته را ثبت کنید. در این صورت بایستی از گزینه دوم استفاده کنید. البته می توان با دستور transform و record مقادیر از دست رفته پیش فرض سیستم را نیز در تجزیه و تحلیل داده ها گنجاند، که در ادامه مطالب توضیح داده می شود.

- مقادیر از دست رفته تعریف شده توسط کاربر

در اینجا کد مقادیر از دست رفته یک کاربر را آورده ایم که در مطالعه امکان سنجی بستری کردن در منزل بدست آورده است و افراد سالمند، بیمار شدید و ناتوان را به عنوان مقدار از دست رفته کد گذاری کرده است:

70 ناتوان در تکمیل پرسشنامه
80 گیج و بدون تمرکز شناختی
90 عدم تمایل به شرکت
99 سایر علل

این مقادیر از تجزیه و تحلیل داده ها کنار گذاشته می شوند، اما گزارش مشخصات توصیفی آنها در خروجی برنامه می آید. برای تعریف مقادیر از دست رفته، در ستون Missing Values در برگه تعریف متغیرها، روی علامت ... کلیک کرده و در پنجره ای که باز می شود کد گذاری را انجام دهید. مقادیر از دست رفته را می توان به صورت منفرد همانند کدهای بالا تعریف کرد یا یک دامنه از مقادیر را به عنوان مقدار از دست رفته تعریف کرد. مثلا دامنه سنی 70 سال به بالا را می توان به عنوان متغیر از دست رفته تعریف کرد.

به عنوان یک عادت خوب، بهتر است در هر بار تغییر داده ها یا تعریف متغیرها، کلید ctrl+s را بزنید یا از منوی فایل دستور save را بزنید تا تغییرات شما ذخیره گردد. اگر برای اولین بار دستور save را بزنید، برنامه آن را Save As محسوب کرده و از شما نام می خواهد. نام مناسبی برای پروژه تجزیه و تحلیل آماری داده های خود انتخاب کنید و سپس دکمه save را بزنید. من بعد دیگر نیازی برای مشخص کردن نام فایل نیست و کافی است ctrl+s را بزنید تا تغییرات شما در فایل برنامه ذخیره گردد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com